Єлизавета II вирішила відмовитись від одягу з натуральним хутром

Королева Британії Єлизавета II прийняла рішення відмовитись від одягу і аксесуарів з натурального хутра, повідомив Букінгемський палац. Деяке королівське вбрання вже перешито.

Про те, що королева відмовляється від натурального хутра, написала в своїй книзі “Інша сторона монети: королева, модельєр і платтяна шафа” особистий костюмер королеви Анджела Келлі.

“Якщо Її Величності доведеться відвідати якийсь захід в дуже холодну погоду, то з 2019 року, щоб не змерзнути, вона буде вбиратися в одяг зі штучного хутра”, – розповіла особистий костюмер королеви Анджела Келлі.

Прес-секретар Букінгемського палацу підтвердив, що для пошиву нового вбрання для королеви за необхідності буде використовуватися тільки екохутро.

При цьому, як уточнили у Букінгемському палаці, королева продовжить носити те хутряне вбрання, яке було придбано чи створено для неї раніше – від капелюхів до церемоніальних мантій.

У своїй книзі Анджела Келлі розповідає, що хутро норки на пальті, яке було на королеві під час її візиту в Словаччину в 2008 році, зараз замінено на штучне.

Королеву неодноразово критикували за те, що вона продовжувала носити хутряні вироби, коли від використання хутра відмовились майже всі модні будинки, визнавши використання хутра для пошиття одягу і аксесуарів жорстоким рішенням.

Якщо Її Величності доведеться відвідати якийсь захід в дуже холодну погоду, то з 2019 року, щоб не змерзнути, вона буде вбиратися в одяг зі штучного хутра”, – розповіла особистий костюмер королеви Анджела Келлі.

У 1950-1960-х роках королева часто з'являлась на публіці в ефектному леопардовому пальті

Італійський будинок моди Gucci прийняв рішення відмовитися від використання хутра тварин в 2017 році. В 2018 році Лондонський тиждень моди став першою великою подією, де не було представлено одяг і аксесуари з натурального хутра.

Британія хоча і стала першою країною в світі, яка відмовилася від виробництва натурального хутра з етичних міркувань, продовжує імпортувати хутряні вироби з інших країн, в тому числі з Фінляндії, Польщі і Китаю.

Рішення королеви відмовитись від хутра зі схваленням зустріли захисники прав тварин.

“Співробітники Peta [організація “Люди за етичне поводження з тваринами”] піднімають келихи з джином і Дюбонне за гуманне рішення королеви відмовитись від хутра”, – говорить голова міжнародних програм організації Мімі Бехечі.

За її словами, 95% британців не носять одяг з натурального хутра.

У травні цього року про відмову від хутра повідомив модний дім Prada. Серед модних домів, які відмовились від використання хутра, – Calvin Klein, Stella McCartney, Vivienne Westwood, Tommy Hilfiger, Versace, Armani и Hugo Boss.

Нещодавно один з великих американських ритейлерів – роздрібна мережа Macy’s – повідомила, що до лютого 2021 року вона повністю відмовиться від продажу виробів з хутра.

У жовтні Каліфорнія стала першим американським штатом, де заборонено продаж виробів з натурального хутра.

Королева Єлизавета II, січень 1961 року

Виконавчий директор організації Humane Society International Клер Басс назвала рішення королеви відображенням настроїв британців, більшість з яких “відчувають відразу до використання натурального хутра”.

“Ми закликаємо британський уряд слідувати прикладу Її Величності і зробити Британію першою країною в світі, де буде заборонено продаж натурального хутра”, – сказала вона.

Проте Британська асоціація торгівлі хутром (BFTA) не погоджується з такою пропозицією. В асоціації говорять, що натуральне хутро є більш екологічним матеріалом, ніж штучне – через його міцність, довговічність і натуральне походження. В асоціації відзначають, що вироби з хутра служать багато років, а після зношення такі вироби не перетворюються на “пластикові відходи”.

“Натуральне хутро – один з найбільш довговічних натуральних матеріалів, доступних нам. Через те ми переконані, що члени королівської сім’ї, незважаючи на заклики захисників прав тварин, продовжують носити вироби з хутра етичного походження (тобто з хутра тварин, які померли природною смертю)”, – сказав представник асоціації.

Королева Єлизавета II ніколи не нехтувала хутром. У 1950-х та на початку 1960-х років вона часто з’являлась в ефектному пальті зі шкури леопарда. У 1940-х вона приходила в хутрі у театр.

Герцогиня Кембриджська також носить хутро, але  тільки етичного походження. Один з найулюбленіших хутряних предметів гардеробу герцогині – коричневий капелюх з альпаки. Відомо, що тварина, з хутра якої зроблено цей капелюх, померла природною смертю.

Ми закликаємо британський уряд слідувати прикладу Її Величності і зробити Британію першою країною в світі, де буде заборонено продаж натурального хутра.

Виконавчий директор організації
Humane Society International
Клер Басс

Герцогиня – шанувальниця марки Peruvian Connection, і в її гардеробі є як мінімум кілька капелюхів з хутра альпаки різних кольорів.

У 2010 році дружину принца Чарльза Каміллу Паркер-Боулз критикували за появу в пальті з натурального хутра під час візита в Варшаву. Після цієї поїздки герцогиня Корнуольська не з’являлась на публиці в хутрі. Як заявили в Кларенс-хаусі, герцогиня Корнуольська не носить вироби з хутра вже майже десять років.

Дружина принца Гаррі, герцогиня Сассекська, ніколи не з’являлась на публіці в хутрі, через що її в пресі іноді називають “веганом в моді”.

Джерело: https://www.bbc.com/russian/news-50315760

Поділитись:

You may also like